Jarní úklid obce

Dne 13.4.2013 jsme se v 9 hod sešli před hasičárnou. Bylo nás celkem 16 hasičat

Každý jsme měl z domova reflexní vestu a rukavice. Od Mirka jsme vyfasovali každý igelitový pytel na odpadky, do kterých jsme sbírali podél silnice.

Rozdělili jsme se do skupinek po 4-5 členech. Ke každé skupince se přidal jeden dospělák.

Domluvili jsme se, kdo projde okolí silnic ze Svojšovic směrem na Strančice, Světice, Všechromy a okolí silnic ve Svojšovicích. Někteří z nás pomáhali hrabat a zvelebovat náves.

 

Uklízeli jsme okolí na obou stranách silnice. Odpadků bylo opravdu hodně. Petlahve, kelímky,  plechovky od nápojů, skleněné lahve, pneumatiky, igelity, žaluzie, poklice z kol, blatníky, koberce, tašky s podivným obsahem, …dokonce i plné odpadků!! Mirek naplněné pytle svážel do vsi pod májku. Všechny tyto odpadky by se v přírodě rozkládaly několik desítek let, proto jsme vše posbírali.

Když jsem viděla tu velikánskou hromadu odpadků, které jsme sebraly v našem okolí bylo mi moc smutno. Nechápu proč lidé odpadky vyhazují z auta!!! Můžou je přece vyhodit do popelnice!!! Není to přece taková dřina. Příroda si přece nezaslouží být tak znečišťovaná neukázněnými lidmi!!

Po zvelebení okolí Svojšovic jsme si dali sváču, byl čaj a koláč. Následoval trénink. Tentokrát jsme nacvičovali štafetu požárních dvojic a štafetový běh CTIF.

Mezitím co jsme trénovali, dospěláci připravili ohniště na opékání buřtíků. Každý jsme si opekl zaslouženého buřtíka. Samozřejmě, že se sedělo okolo ohně a povídalo se. Několik z nás si v popelu upeklo jablka v alobalu nebo brambory. Byla to ňamka!!!

Jarní brigáda se vydařila a každý z nás jsme odcházeli domů s pocitem, že jsme něco pro přírodu udělali.

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Kohout
telefon: 732 854 101

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.