LETIŠTĚ KBELY

Ve středu 30. října 2013 jsme navštívili vojenské letiště Kbely. Měli jsme tam objednanou prohlídku letiště, kterou nám Jirka domluvil. Ze Svojšovic nás jelo celkem 22 osob. U brány v 10 hod na nás čekal pracovník vojenského letectva - kaplan, který nás po celou dobu jednotlivými areály provázel. U každého letadla jsme dostali odborný výklad, který byl velmi zajímavý. V každém hangáru byli letadla, stíhačky nebo vrtulníky.

Do některých letadel jsme se mohly i podívat. Prohlédli jsme si dokonce i letadlo, v kterém létají naši prezidenti a halu, kde čekají na let. Ukázali nám i letadlo CASA, které stěhovalo např. Koně převalského ze ZOO do Mongolska a slouží i k přepravě armády na různé mise, nebo sportovců na olympiády. Navštívili jsme i záchrannou hasičskou jednotku letiště Kbely, prohlédli si jejich vybavení a trenéři si popovídali s hasičema. 

Poté jsme si prohlédli celé muzeum letectví, které bylo zajímavé. Při prohlídce muzea jsme viděli rozbitá letadla, která už nikdy nebudou létat, dále tam byli historické vozy a traktory.

Poté jsme si koupili suvenýry. Letadla se mi moc líbila. Výlet se  povedl a líbil se jak klukům, trenérům, tak i holkám. Jen nás všechny trochu boleli nohy.

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Kohout
telefon: 732 854 101

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.