Jarní úklid Svojšovic a okolí

V neděli  27.dubna jsme se v  9,30 hod sešli před hasičárnou, abychom společně uklidili přírodu kolem nás od odpadků. Vybaveni rukavicemi a reflexní vestou jsme se rozřadili do skupin po 4 – 5 členech, každý dostal velký pytel a rozprostřeli jsme se po okolí, abychom vše uklidili. Postupně jsme prošli okolí silnic ze Svojšovic, Strančic i Světic. Všichni měli na konci plné pytle, nejpilnější i několik pytlů naplněných odpadky, papíry, PET lahvemi a všemožnými věcmi. Dokonce jsme našli i pytel plný použitých dětských plenek a pneumatiky.  

Nepochopím, jak můžou být někteří lidé tak neohleduplní k přírodě! 

Hodně dětí ze Svojšovic jezdí ráno do školy autobusem, proto jsme zastávku i okolí uklidili a dospěláci zde posekali trávu a prořezali křoví.

Také byla posekána tráva v okolí hasičské nádrže, na návsi a na hřišti.

Na závěr jarní brigády jsme si upekli buřty a jablka a následoval běžný trénink. Tentokrát jsme nacvičovali štafetu dvojic a útok CTIF. Jsou to dvě z celkem pěti disciplín jarní části závodu Plamen, který nás čeká 17. a 18.5.2014 v Říčanech. Tak nám držte palce!

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Kohout
telefon: 732 854 101

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.