Rekord Hasičat v požárním útoku znamenal bronzové medaile

O víkendu 17. a 18. května probíhalo Okresní kolo soutěže Plamen. Letošní soutěž se konala v Říčanech, a jak je již na  Plameni zvykem, opět bylo mimořádně hnusné počasí. Snad každý účastník si připomněl známou větu z filmu Na samotě u lesa, protože deště bylo opravdu dost.  

Zvlášť v sobotu nám počasí absolutně nepřálo, takže soutěž byla nakonec přerušena a disciplíny se dobíhaly až v neděli ráno, kdy počasí bylo trošku přívětivější. Starší družstvo vycházelo ze  4.místa z celkového množství 17. družstev startujících v podzimní části. I když se nám občas některý pokus nepovedl na 100%, nakonec jsme do nedělních útoků nastupovali, po absolvování útoku CTIF, štafety CTIF, štafety dvojic a štafety 4x60m, ze slibného 4.místa. Od 3. místa nás dělily dva body! První pokus v požárním útoku nevyšel podle našich představ, ale druhý se nám povedl naprosto dokonale. V osobním rekordu jsme měli nejrychlejší útok celé soutěže! (30,59 s) Nakonec jsme obhájili loňské 3. místo v kategorii starších. Měli jsme z toho všichni obrovskou radost!

Mladší družstvo bylo po podzimní části na 5. místě ze 17. soutěžících družstev. Po odběhnutí všech disciplín (štafety 4x60m, štafety dvojic a požárního útoku) mladší skončili ve velké konkurenci na skvělém 4. místě. Trošku nám jich bylo líto, protože měli jen bramborovou medaili, ale jsou to bojovníci. Při vyhlášení jim starosta OSH pan Lacina řekl: „Máte sice bramborovou medaili, ale vy žádné brambory nejste!" 

Po vyhlášení jsme se všichni vyfotili a rozdělili jsme si dort, který byl vynikající. Pak už jsme se rozjeli domů, na odbahňovací proceduru a teplou sprchu.

Poděkování patří všem Hasičatům, kteří příkladně reprezentovali SDH Svojšovice a obec Strančice na našem okrese. Děkujeme také jejich rodičům, kteří je v hasičském sportu podporují.

Za Hasičata Anička Křivánková a Radka Šachová

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ing. Jiří Kohout
telefon: 732 854 101

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.