Nácvik evakuace v ZŠ Strančice

Dne 8. 10. 2012 proběhl nácvik evakuace ZŠ Strančice za asistence SDH Mnichovice, SDH Všestary a SDH Svojšovice.

Před devátou hodinou vytvořili hasiči z SDH Svojšovice fingovaný kouř pomocí „diskotékové mlhy“ v budově a dýmovnice před budovou. Následně byl ve škole vyvolán poplach a začala organizovaná evakuace žáků a zaměstnanců školy. Paralelně se ke škole sjížděli celkem čtyři jednotky dobrovolných hasičů. 

První přijeli na místo hasiči z Mnichovic, kteří se v dýchacích přístrojích snažili v budově lokalizovat fingovaný požár a hledali neevakuované osoby. Následně jim v tomto pomáhali hasiči ze Všestar, kteří vyvedli figuranta a poskytli mu první pomoc.

Jako třetí na místo přijeli hasiči ze Svojšovic, kteří připravili dálkovou dopravu vody, z místního rybníka, aby byla připravena k případnému hašení požáru.

Již před půl desátou byl vyvolán konec akce, která dle přihlížejících inspektorek BOZP školy a starosty obce Strančice Jiřího Šindeláře, byla vyhlášena za úspěšnou.

Po ukončení nácviku evakuace byla pro žáky školy zpřístupněna hasičská technika. Současně v budově po třídách probíhala beseda hasičů se žáky o tom, jak by se měli správně zachovat v případě požáru.

Z našeho pohledu to byla velmi přínosná akce jak pro žáky, tak hasiče, kteří si mohli v reálném prostředí vyzkoušet případný zásah ve škole. Na konec si přejme to, aby hasiči jezdili ke škole pouze z důvodu nácviku a nikoliv ostrého zásahu.

Fotografie z akce jsou ve fotogalerii.

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.