Šešovický masopust 2013


Letošní Šešovický masopust začal pro svojšovické obyvatele již v pátečních brzkých ranních hodinách, kdy se začalo se zatápěním v kotlích a vlastní zabijačkou, která trvala do pozdních odpoledních hodin. Při zabijačce, kdy se zpracoval jeden čuník a 10 prasečích hlav vzniklo skoro 400 jitrnic, 200 jelit, zabijačkový guláš, sádlo, škvarky, ovárek i proslulá Karlova prdelačka.

 

Masopustní průvod se za lehkého svitu slunce vydal ze Strančic po 11h, aby se pak společně sešel s průvodem ze Všechrom u Strážního domku na půli cesty do Svojšovic. Společně pak po 12h dorazily na Svojšovické dětské hřiště, kdy již bylo připravené vytápěné posezení ve stanu, teplé masopustní pochutiny a další nejen sladké občerstvení které napekly ženy z ČČK Svojšovice.

Následně vypukl bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Zábavu zajistili žáci ze ZŠ Strančice, kteří si připravili poutavé vystoupení, které rozplakalo nejednu maminku a Mateřské centrum lodička s bohatým doprovodným programem pro děti, které si mohli na několika stanovištích procvičit jak praktické dovednosti, tak své vědomosti týkající se masopustu.

Na závěr pak dětem vystoupilo se svým přestavením loutkové divadlo Kejklíř, které zajistilo Mateřské centrum lodička

Byli zde připravené drobné soutěže o ceny pro dospělé, živá hudba v podání dvou heligonkářek, Líby a Jarky a na harmoniku hrající starosta Strančic Jiří Šindelář za doprovodu bubeníka Františka.

Dospělí se pak ve vyhřívaném stanu za stálého doprovodu živé hudby bavili do pozdních večerních hodin.

Na konec bychom velice rádi poděkovali všem občanům Svojšovic a Strančic, kteří se podíleli na organizaci a přípravě masopustu, ČČK Svojšovice za napečení sladkostí a zajištění občerstvení, Obci Strančice za podporu, ZŠ Strančice za dětské vystoupení a Mateřskému centru lodička za bohatý dětský doprovodný program.

Fotografie z masopustu jsou v naší fotogalerii.

Grafická pozvánka je k dispozici ZDE.

 

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.