Ocenění SDH - Setkání s Tiernachem Cassidym

V úterý 8. září byly v Pivovaru Velké Popovice slavnostně oceněny sbory dobrovolných hasičů, které se podílely na hašení rozsáhlého srpnového požáru lesa u Světic. Práci českých dobrovolných hasičů ocenil i jejich americký profesionální kolega Tiernach Cassidy, který zachraňoval životy při teroristickém útoku na New York v roce 2001.

V pátek 7. srpna se za přispění vrtulníku podařilo dostat pod kontrolu rozsáhlý požár lesa o rozloze šesti hektarů nedaleko Světic. Na místě zasahovalo celkem osmnáct jednotek dobrovolných hasičů. Pivovar Velké Popovice, dlouhodobý partner dobrovolných hasičů, pro ně uvařil Velkopopovického Kozla 11. Sudy si odneslo celkem osmnáct jednotek dobrovolných hasičů, které u Světic zasahovaly.

 

Dobrovolní hasiči jsou hrdinové, kteří denně nezištně nasazují své životy pro záchranu druhých a jejich majetku. Vybrané sbory dobrovolných hasičů ze Středočeského kraje ocenil jeden z nejznámějších hasičů světa, Američan Tiernach Cassidy. Ten se 11. září 2001 účastnil záchranných prací po teroristickém útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku a při zásahu přišel o celou svou jednotku. Aby uctil památku kolegů, přiblížil svůj osobní příběh čtenářům v knize, která u nás vyšla v roce 2011 pod názvem Věže: Příběh 11. září. Tiernach Cassidy přicestoval do České republiky na křest české audio verze své knihy.

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2020 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.