6. ŠEŠOVICKÝ MASOPUST

 

Jaro je za dveřmi a do Svojšovic přichází doba masopustu. I letos se vydařil, jako každý rok!
Přípravy probíhaly už od středy a v sobotu ráno na hřišti stály stánky připravené na průvod, který se sešel ve Strančicích před Sokolovnou a pokračoval ke drážnímu domku. Tady se setkal ještě s průvody z Kašovic a ze Všechrom. Kolem dvanácté dorazil jeden velký průvod do Svojšovic. 

Masopustní veselice začala v jednu hodinu. Prodávaly se jitrnice, zabijačková polévka, jelita, guláš, sádlo, škvarky, výborné trdelníky a nejrůznější sladkosti. Za pochvalu stojí i vystoupení Taekwon-do Sparring, mateřské školy a základní školy ze Strančic. Ty nejmenší návštěvníky pobavil svým loutkovým divadlem Jakub Křikava a MC Lodička svými soutěžemi. Za zmínku stojí i tombola s krásnými cenami a soutěž masek. Následoval volný program až do večera, ve vyhřívaném stanu bylo připraveno posezení s živou hudbou. 
Všem moc děkujeme za Vaši návštěvu, a zato, že i když nám počasí nějakou dobu moc nepřálo, tak jste vydrželi. I díky vám to byl i letos povedený masopust.
(Za SDH Ladislav Zvolský)

Děkujeme všem za návštěvu!
Foto: https://www.zonerama.com/SDHSvojsovice/Album/1219625

 

KONTAKT

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2019 SDH Svojšovice. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.